Přidejte se k nám, zachraňte vaping!

Braňme svá občanská práva!

I když jednání mezi Evropskou komisí, Evropským parlamentem a Radou ministrů, ukončené 16. prosince,prozatím ochránilo elektronické cigarety před některými přímými hrozbami, stále je v zákoně mnoho mezer a špatně vyhodnocených závěrů. Ty mohou ohrozit (a nejspíše i ohrozí) budoucnost vapingu jakna úrovni jednotlivých států, tak na úrovni celoevropské..

Zdlouhavé dohodovací řízení za poslední rok jasně dokazuje, že problematika elektronických cigaret a vapingu obecně je stejně důležitá jako problematika samotných tabákových produktů. Řešit tuto problematiku prostým zařazením elektronických cigaret do směrnic o tabákových výrobcích je tedy značně neefektivní. Nepřestaneme bojovat, dokud se o elektronických cigaretách nebude jednat na té úrovni, jakou si zaslouží a dokud se neprosadí takové předpisy a směrnice, které jasně vyvrátí naše obavy vzniklé ze stávající ignorance a které nebudou obcházet odborné studie a ani potřeby uživatelů elektronických cigaret - vaperů.

Naším cílem je vyjádřit názor těch, kteří již vapery jsou, plánují se k vaperům přidat, mají vapery mezi svými blízkými, nebo jen respektují hodnotu soukromých a osobních práv ostatních.

Vapeři dělají dospělé, zodpovědné a své vlastní rozhodnutí, když si vyberou tuto novou, ale velice efektivní variantu, která jim pomáhá zbavit se smrtícího návyku na cigaretách. Závislost na tabáku si v EU každý rok vyžádá statisíce životů. Fakt, že vaping nijak neškodí lidem v okolí, dělá z vapování soukromou záležitost, která se veřejnosti nijak netýká, proto je jakýkoliv pokus o regulaci elektronických cigaret a s nimi spojených produktů chápan jako vážné porušení našich a vašich osobních práv a svobod.

Pokud se Evropský parlament chce zabývat vapingem, racionálním krokem by bylo ho podpořit a ne potlačovat.

Naše požadavky jsou jasné, Evropská Unie by neměla omezovat svobodu vapingu. Více se dočtete v našem manifestu.

Rozhodli jsme se bojovat pomocí Evropské Občanské iniciativy, což je nástroj ustanovený EU, který dovoluje jejím obyvatelům vyjádřit svůj názor na přístup Evropského parlamentu k určitým tématům, v tomhle případě k vapingu.

O iniciativě EFVI

Co je EFVI?

Je to příležitost oslovit ty, kteří za Evropu rozhodují, aby nadále nemohli ignorovat náš názor. Potřebujeme shromáždil milion podpisů do 25. listopadu 2014 a dosáhnout minimálního množství podpisů v sedmi členských státech.

Co EFVI není?

Není to jen další neúčelná petice . Iniciativa EFVI nám umožňuje přímo se podílet na rozvoji a usměrňování politiky v EU co se problematiky elektronických cigaret týká.

Proč je EFVI důležitá?

V případě úspěchu dostaneme možnost sejít se osobně se členy Evropské komise a přednést naši iniciativu na veřejném slyšení v Evropském parlamentu.

Členové občanského výboru:

Patryk Bełzak (Poland), Kinga Bilau (Hungary), Monika Calvetti-Fürst (Austria), Leo Compas (Netherlands), Ditta Ditewig (Netherlands), John Miles Dolphin (United Kingdom), Marcin Duraj (Poland), Scott Andrew Fitzsimmons (United Kingdom), Stavros Georgalas (Czech Republic), Marcel Göertz (Netherlands), Markus Kämmerer (Germany), Udo Laschet (Germany), Krisztian Pifko (Hungary), Serge Poplemon (Belgium)

Naše iniciativa EFVI je oficiálně zaregistrována v registru Evropské komise.

Podpořte EFVI svým podpisem

Prosím, klikněte na toto zelené pole,
pokud chcete připojit svůj podpis.


Prosím, ujistěte se, že vyplňujete pravdivé informace. Pro chyby není místo ani čas, protože nesprávné podpisy nelze opravit a budou z petice vyřazeny.

Za umožnění on-line sběru podpisů a webový hosting petice děkujeme Evropské komisi.

Zobrazit prohlášení o ochraně soukromí, Ochrana údajů, Zobrazit potvrzení o splnění podmínek

Náš manifest

My, vapeři Evropy a stoupenci této problematiky, požadujeme, aby se elektronické cigarety a produkty s nimi spojené nehledě na jejich obsah nikotinu jednou provždy právně klasifikovaly jako obecné produkty určené pro běžné používání a ne jako léčivé přípravky, tabákové výrobky, nebo jakékoliv jiné produkty, u kterých by mohlo dojít k omezení přístupu a používání elektronických cigaret a s nimi spojených produktů.

Pokud by elektronické cigarety byly klasifikovány jinak, než jako obecné produkty určené pro běžné užití mohlo by to malé obchodníky s tímto zbožím odstranit z trhu a v budoucnu by se vapingem zabývaly pouze velké firmy, které nejen že nemají zájem zachovávat současnou kvalitu a široký výběr, ale nemají ani zájem uspokojovat potřeby uživatelů elektronických cigaret.

Vapeři dělají dospělé, zodpovědné a své vlastní rozhodnutí, když si vyberou tuto novou, ale velice efektivní variantu, která jim pomáhá zbavit se smrtícího návyku na cigaretách. Závislost na tabáku si v EU každý rok vyžádá statisíce životů. Fakt, že vaping nijak neškodí lidem v okolí, dělá z vapování soukromou záležitost, která se veřejnosti nijak netýká, proto je jakýkoliv pokus o regulaci elektronických cigaret a s nimi spojených produktů chápan jako vážné porušení našich a vašich osobních práv a svobod. Problematika elektronických cigaret se týká pouze vaperů samotných, oni si vybírají výrobce i prodejce a nikdo další by jim do toho neměl zasahovat. Proto nedávné pokusy o regulaci a celkově negativní přístup k elektronickým cigaretám nedávají vůbec žádný smysl.

Drtivá většina vaperů si udržuje vaping jako koníček poté, co se úspěšně zbavili návyku na cigaretách. Rádi bychom zdůraznily, že elektronické cigarety neslouží k odvykání kouření, je to zařízení určené k užívání, které výrazně pomáhá odstranit návyk na tabáku a snižuje tak dopady na zdraví a životní prostředí, které jsou s kouřením spojené. Je to tedy neškodná a zábavná aktivita.

Každý, kdo má s elektronickými cigaretami zkušenosti, zná jejich efektivní a pozitivní vliv na kvalitu života, který si vapeři už roky ověřují. Není tedy jediný rozumný důvod, proč elektronické cigarety řadit mezi léčivé nebo tabákové produkty, hlavně když přihlédneme k faktu, že některé známé produkty s prokázanými škodlivými účinky na zdraví jsou nadále běžně dostupné.

Chápeme ale, že z dlouhodobého hlediska elektronické cigarety ohrožují příjmy a zisky státní pokladny, které pocházejí od společností z oblasti veřejného zdraví. Chápeme to a nezáleží nám na tom. Záleží nám na svobodném rozhodování, na právu svobodného výběru a na skutečné ochraně jak našeho zdraví, tak zdraví lidí v našem okolí.

Žádáme proto vážené členy Evropské komise, aby vyjádřili svůj názor po uvážení výše uvedených argumentů, zvážili problematiku klasifikace elektronických cigaret a s nimi spojených produktů a předložili právní předpisy, které by položily základy svobodného a neomezovaného vapingu v Evropě, s přihlédnutím k následujícím podmínkám:

Shrnutí požadavků

Vaping by měl zůstat svobodný, stejně jako tomu bylo poslední roky. Neomezujte a neregulujte používání a distribuci elektronických cigaret, patron a náplní v Evropské unii.

Chcete pomoct?

Šiřte povědomí

Potřebujeme co nejvíce spojenců, rozšiřování povědomí, sdílení této stránky a sledování na sociálních sítích je pro nás velkou pomocí.

Loga! Svou podporu teď můžete vyjádřit pomocí jednoho našich log, které si dáte na svůj blog nebo webovou stránku. Kliknutím na zvolený obrázek získáte jeho kód, případně si ho stáhněte a sami přidejte na svou stránku.Kód můžete zkopírovat a vložit odsud:
Potřebujete jinou velikost obrázku? Obrázky nebo logo si můžete stáhnout i ve formátu SVG.

Pomozte nám šířit povědomí

Pošlete nám odkaz na svůj oblíbený vaperský e-shop nebo blog, my je kontaktujeme a požádáme o účast a pomoc při sbírání podpisů.

Přeložte tuto stránku

Můžete také přeložit tuto stránku do svého rodného jazyka a překlad nám potom poslat. Anglický obsah si můžete stáhnout ve formátu Open Document Text nebo jako soubor PDF.

Translations

Dear vapers, dear friends,

The official signature collection period for EFVI is now over. We've collected slightly more than 181.000 signatures, which is a lot, but it's below the threshold of one million, thus rendering us ineligible to meet the EC and the EP to present our case.

We'd like to thank everyone who supported our cause especially those who helped to organize and manage the signature collection and campaigning all over Europe. During the next few weeks we'll get our ducks in row and find out how to proceed forward.

The year 2015 will be crucial as the TPD is being implemented on national levels, with signs of member states already trying to twist and abuse the way too vague wording of the directive. What you can do:

Thank you all for participating!

Sincerely,

The EFVI Team