Aicinājums rīkoties: glābiet elektronisko smēķēšanu!

Aizstāviet savas civiltiesības!

Neraugoties uz to, ka 16. decembrī noslēgtā Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta un Ministru padomes trīspusējā vienošanās glāba elektroniskās cigaretes no dažiem tiešajiem apdraudējumiem, šī vienošanās joprojām satur pārāk daudz noklusējumu un vāji argumentētu atzinumu, kas spēj apdraudēt (un, visdrīzāk, tas arī notiks) elektronisko cigarešu smēķēšanas brīvībai gan atsevišķās valstīs, gan visā ES teritorijā.

Ja arī iepriekšējo gadu neveiklā samierinošā vienošanās kaut ko demonstrē, tad vienīgi to, ka elektronisko cigarešu tēma ir tik pat svarīga, kā tabakas izstrādājumu kā tādu tēma visumā, respektīvi, elektrisko cigarešu problēmu nedrīkst risināt atrauti no kopējās tabakas izstrādājumu lietošanas problēmas.

Mēs turpināsim cīņu tikmēr, kamēr elektronisko cigarešu apspriešana sasniegs to līmeni, kuru šī problēma pelna un kamēr tiks pieņemts normatīvais akts, kurš izkliedēs analfabētisma radītās bailes un turklāt neignorēs gan iegūtos zinātniekos pierādījumus, gan arī elektroniskās cigaretes lietojošo cilvēku vajadzības.

Mūsu mērķis ir paust to daudzu jo daudzu cilvēku gribu, kuri jau lieto elektroniskās cigaretes, plāno to darīt, zina, ka elektroniskās cigaretes smēķē viņu tuvinieki, vai vienkārši ciena katras personas privātās dzīves vērtības un tiesības.

Izvēloties šo samērā jaunu, taču efektīvu alternatīvu, kas sniegusi iespēju atteikties no veselību postošā ieraduma, kura dēļ katru gadu iet bojā tūkstošiem ES pilsoņu, vai vismaz kontrolēt to, elektronisko cigarešu smēķētāji ir pieņēmuši nobriedušu, atbildīgu un personīgu lēmumu. Tas fakts, ka elektroniskās cigaretes nekaitē apkārtējiem, padara šo laika pavadīšanu par personīgu lietu, kas nedrīkst būt par sabiedrības intereses priekšmetu, līdz ar to jebkādi mēģinājumi regulēt elektronisko cigarešu un ar tām saistītās produkcijas lietošanu vērtējami kā mūsu personīgo tiesību un privātās dzīves rupjš aizskārums.

Ja Eiropas Parlamenta nodomos ir iejaukties elektroniskās smēķēšanas jautājumos, tad racionāls variants būtu atbalstīt un veicināt to, nevis aizliegt.

Mūsu uzteikums ir skaidrs un vienkāršs: rokas nost no elektroniskās smēķēšanas izvēles brīvības Eiropas Savienībā! Sīkākā informācija sniegta mūsu manifestā.

Mūsu izvēlētais ierocis ir Eiropas pilsoņu iniciatīva: mehānisms, kuru piešķir ES un kurš ļauj visiem apzinīgiem pilsoņiem paust savu kopējo viedokli par to, kādai jābūt Eiropas Parlamenta pieejai atsevišķu jautājumu risināšanai, un šajā konkrētajā gadījumā – elektronisko cigarešu smēķēšanai.

Par EFVI iniciatīvu

Kas ir EFVI?

Tā ir iespēja elektronisko cigarešu lietotājiem tieši uzrunāt tos, kuri lemj Eiropas Savienības vārdā, lai liegtu tiem iespēju ignorēt mūsu viedokli. Mums jāsavāc miljons parakstu līdz 2014. gada 25. novembrim un jāsasniedz balsu minimālās kvotas septiņās valstīs.

Kas nav EFVI

EFVI iniciatīva – tā nav kārtējā petīcija. Tā ļauj mums tieši piedalīties ES politikas izstrādē par elektroniskām cigaretēm.

Kāpēc EFVI ir svarīga?

Iniciatīvas veiksmīga iznākuma gadījumā mēs gūsim iespēju tikties ar Komisijas pārstāvjiem un prezentēt savu iniciatīvu Eiropas Parlamenta atklātā sēdē.

Pilsoņu komitejas locekļi:

Patryk Bełzak (Poland), Kinga Bilau (Hungary), Monika Calvetti-Fürst (Austria), Leo Compas (Netherlands), Ditta Ditewig (Netherlands), John Miles Dolphin (United Kingdom), Marcin Duraj (Poland), Scott Andrew Fitzsimmons (United Kingdom), Stavros Georgalas (Czech Republic), Marcel Göertz (Netherlands), Markus Kämmerer (Germany), Udo Laschet (Germany), Krisztian Pifko (Hungary), Serge Poplemon (Belgium)

Mūsu iniciatīva Eiropas Komisijas oficiālā reģistrā.

Atbalstiet EFVI, nobalsojot ar savu parakstu

Lūdzu, nospiediet šo zaļo četrstūri, lai ieietu parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmā.
Lūdzu, pārliecinieties, ka ievadītā informācija ir pareiza, jo kļūdīties nedrīkst: nederīgus parakstus labot nav iespējams un tie būs anulēti, kad parakstu vākšana beigsies.

Parakstu vākšanas tiešsaistes sistēmu un tīmekļa vietni ir laipni piešķīrusi Eiropas Komisija.

Privacy statement, Data protection, Certificate of conformity

Mūsu manifests

Mēs, elektronisko cigarešu lietotāji un līdzjutēji Eiropā, pieprasām likumdošanas kārtībā klasificēt elektroniskās cigaretes un ar tām saistīto produkciju, neatkarīgi no nikotīna satura, kā vispārīgas nozīmes produktus, kuri pieder pie izklaides jomas, galīgi un uz visiem laikiem, un pilnīgi nošķirti no medicīniskiem, tabakas un pārējiem produktiem, kuri uz klasifikācijas pamata ierobežotu vai pasliktinātu lietotāju piekļuvi elektroniskām cigaretēm, ar tām saistītai produkcijai, vai to lietošanu.

Elektronisko cigarešu un ar tām saistītās produkcijas jebkādas citas klasifikācijas, atšķirīgas no izklaides jomas vispārīgas nozīmes produktu klasifikācijas, potenciāls rezultāts liegs piekļuvi tirgum mazā biznesa kompānijām, kuru darbība ir saistīta ar elektroniskām cigaretēm, nododot elektronisko cigarešu nākotni ražošanas koncernu rokās, kuri necik nav ieinteresēti saglabāt sasniegto kvalitātes līmeni un plašo sortimentu, bet taisni pretēji – ieinteresēti, lai elektronisko smēķēšanas ierīču lietotāju vajadzības netiktu apmierinātas.

Izvēloties šo samērā jaunu, taču efektīvu alternatīvu, kas sniegusi iespēju atteikties no veselību postošā ieraduma, kura dēļ katru gadu iet bojā tūkstošiem ES pilsoņu, vai vismaz kontrolēt to, elektronisko cigarešu smēķētāji ir pieņēmuši nobriedušu, atbildīgu un personīgu lēmumu. Tas fakts, ka elektroniskās cigaretes nekaitē apkārtējiem, padara šo laika pavadīšanu par personīgu lietu, kas nedrīkst būt par sabiedrības intereses priekšmetu, līdz ar to jebkādi mēģinājumi regulēt elektronisko cigarešu un ar tām saistītās produkcijas lietošanu vērtējami kā mūsu personīgo tiesību un privātās dzīves rupjš aizskārums. Elektronisko cigarešu tēma ir interesanta tikai to lietotājiem, tuvākiem apkārtējiem, ražotājiem un tirgotājiem un tā nedrīkst skart vēl kādu, līdz ar ko nav nekādas nozīmes censties regulēt šo jomu un pārlieku nopietni pievērsties elektronisko cigarešu tēmai kā tādai.

Elektronisko cigarešu lietotāju absolūts vairums turpina tās lietot kā patīkamu laika pavadīšanu tad, kad ir veiksmīgi atmetuši smēķēšanu. Mēs vēlamies līdz pilnīgai skaidrībai darīt zināmu, ka tas nav līdzeklis smēķēšanas atmešanai, tas ir izklaides priekšmets, pateicoties kuram kļūst ļoti vienkārši atmest smēķēšanu un izbeigt kaitēt sev un apkārtējiem ar tabakas smēķēšanu, pievēršoties citai – izklaidējošai un nekaitīgai darbībai.

Katrs, kas pazīst šīs ierīces, to efektivitāti un pozitīvo ietekmi uz dzīves kvalitāti, kuru sajūt elektronisko cigarešu lietotāji, nevarēs izgudrot pamatojumu tam, lai attaisnotu to klasifikāciju kā medicīnisko vai tabakas produkciju. It īpaši, ņemot vērā to, ka citi produkti ar vispārzināmu un kaitīgu iedarbību paliek brīvā apritē.

Mēs izprotam, ka ilgtermiņa perspektīvā tas rada nopietnu apdraudējumu valstu budžetu ienākumiem un ar iedzīvotāju veselības aprūpi saistīto ražošanas koncernu peļņai. Mēs to izprotam un necik neuztraucamies par to. Mūs uztrauc mūsu brīvā griba, izvēles brīvība un mūsu pašu un apkārtējo cilvēku veselības reālā aizsardzība.

Līdz ar to mēs lūdzam cienījamos Eiropas Komisijas locekļus pārdomāt savu viedokli par visu augstāk izklāstīto sakarā ar elektronisko cigarešu un ar tām saistītās produkcijas klasifikāciju un ierosināt attiecīgu likumprojektu, dibināt pamatus elektronisko cigarešu brīvai un neierobežotai izmantošanai Eiropā, nodrošinot šādu nosacījumu ievērošanu:

Īsa versija

Iespējai brīvi smēķēt elektroniskās cigaretes jāpaliek tādai, kāda tā bijusi pēdējo gadu laikā. Neierobežojiet un necenšaties regulēt elektronisko cigarešu, kārtridžu un šķidrumu to uzpildīšanai izmantošanai un izplatīšanai Eiropas Savienībā.

Vēlaties palīdzēt?

Pastāstiet par mums

Mums jāpaplašina savu auditoriju, tāpēc, pastāstot par mums, sniedzot norādi uz šo mājas lapu, parakstoties sociālos tīklos mūsu ziņu saņemšanai, jūs sniegsiet mums reālu atbalstu.

Aplikācijas! Jūs varat sniegt mums savu atbalstu, izmantojot vienu no mūsu aplikācijām savā mājas lapā vai tīmekļa blogā. Nospiediet uz kādu no aplikācijām, lai saņemtu kodu tās ievietošanai, vai arī vienkārši lejupielādējiet to un ievietojiet patstāvīgi.Kodu ievietošanai kopējiet šeit:
DoJums vajadzīgi citi izmēri? Aplikācijas un logo jūs varat lejupielādēt arī SVG formātā.

Palīdziet mums pastāstīt par sevi

Sūtiet mums jūsu iecienīto elektronisko cigarešu Interneta veikalu un tematisko blogu mājas lapu adreses, lai mēs sazināmies ar tiem un lūdzam atbalstīt mūs, kad sāksies parakstu vākšana.

Pārtulkojiet šo mājas lapu

Jūs varat palīdzēt mums, pārtulkojot šo mājas lapu jūsu dzimtā valodā un nosūtot mums tulkojumu. Iespējams lejupielādēt tekstu angļu valodā Open Document Text vai PDF formātā.

Translations

Dear vapers, dear friends,

The official signature collection period for EFVI is now over. We've collected slightly more than 181.000 signatures, which is a lot, but it's below the threshold of one million, thus rendering us ineligible to meet the EC and the EP to present our case.

We'd like to thank everyone who supported our cause especially those who helped to organize and manage the signature collection and campaigning all over Europe. During the next few weeks we'll get our ducks in row and find out how to proceed forward.

The year 2015 will be crucial as the TPD is being implemented on national levels, with signs of member states already trying to twist and abuse the way too vague wording of the directive. What you can do:

Thank you all for participating!

Sincerely,

The EFVI Team